Filtry pro auta

28. 02. 2023
|
Voton.cz autodíly
|
Automobilové filtry tvoří cca 2 % celkového prodeje autodílů. Průměrná cena je 286 Kč za filtr, bez ohledu na to, jaké je značky nebo typu. 
 

Nejvíce prodávané automobilové filtry podle značky

Nejčasteji prodávanými automobilovými filtry bez ohledu na typ (tzn. filtry olejové, kabinové, vzduchové, palivové aj.) jsou filtry výrobce Mann-Filter. V porovnání s ostatními výrobci filtrů, a to z řad prvovýrobců, druhovýrobců i privátních značek, tvoří filtry Mann přes 12 % prodeje. A to i přes to, že v průměru patří k dražším výrobcům - průměrná cena filtru Mann (bez ohledu na typ) je 354 Kč. To je o čtvrtinu více, než je průměrná cena filtrů obecně. Důvodem oblíbenosti filtrů Mann u zákazníků je známost značky výrobce, známá kvalita výrobků podpořená tím, že Mann Filter dodává do automobilek jako prvovýrobce autodílů, a zaměřenost značky čiště na segment filtrů. Značka tak pokrývá velki širokou řadu modelů vozidel, pro které filtry vyrábí. (Tzn. nezaměřuje se jen na nejprodávanější typy, jako je tomu například u privátních značek.)

Druhým nejprodávanějším výrobcem automobilových filtrů je Bosch. Stejně jako Mann, i Bosch je známý kvalitatními produkty v aftermarketu, širokou produktovou řadou a dodáváním svých výrobků jako prvovýrobce do automobilek. V prodejích tvoří 11 % objemu všech prodaných filtrů, průměrná cena bez ohledu na typ je 293 Kč. V porovnání s filtry Mann je tedy levnější, blíží se k průměru ceny prodávaných filtrů všech značek dohromady.

Třetím nejprodávanějším výrobcem automobilových filtrů je Febi Bilstein. V České republice poměrně oblíbená značka autodílů obecně, což se potvrzuje i v prodeji filtrů - Febi Bilstein tvoří 9 % všech prodávaných dílů této kategorie. Zatímco Mann a Bosch jsou považovány za kvalitní a dražší zboží, filtry Febi lze klasifikovat jako aftermarketový střed za dobrou cenu. Průměrná cena filtru je 189 Kč. 

Dalšími v pořadí výrobců filtrů podle prodávanosti jsou značky Filtron (8,5 % objemu prodejů s průměrnou cenou 197 Kč), Denckermann (8 % prodejů s průměrnou cenou 172 Kč), Kamoka (7 % prodejů s průměrnou cenou 204 Kč), Meyle (6 % prodejů s průměrnou cenou 354 Kč), Maxgear (5 % prodejů s průměrnou cenou 276 Kč). Dále pak s prodejností pod 5 % značky Mahle, Valeo, Denso, Alco, Magneti Marelli, Ashika, Blue Print aj. 

Zajímavý je podíl privátních značek automobilových filtrů - prodej těchto značek tvoří 20 % z celkového prodeje filtrů. Jde o výsledek několika vzájemně provázaných důvodů:
  • privátní značky filtrů se soustředí na nejprodávanější zboží, tedy na filtry nejčastěji zastoupených motorizací modelů provozovaných automobilů,
  • ceny privátních značek obecně se řídí odlišnou cenovou politikou, pro konečného spotřebitele může cena být výrazně nižší než totožný díl ne-privátní značky - průměrná cena automobilového filtru privátní značky je 209 Kč oproti obecnému průměru 354 Kč,
  • kvalitativně privátní značky mnohdy nedosahují prémiových značek a značek dodávajících do prvovýroby.
OE díly v porovnání s prvovýrobci, aftermarketem i privátkami je celkový prodej přes 2 % s průměrnou cenou 502 Kč. Malý podíl v objemu prodeje automobilových filtrů mají OE díly z důvodu extrémně nadprůměrné ceny, která v očích zákazníka nevyvažuje kvalitativní rozdíl mezi OE dílem a prvovýrobcem, který je levnější při zachování podobné úrovně kvality. Z automobilových filtrů se v OE kvalitě prodávají zejména filtry pro unikátní a specifické modely vozidel, pro které aftermarket díly nevyrábí (veteráni, speciály apod.). OE díly si zakupují také zákazníci nedůvěřiví k prvovýrobě a aftermarketu. 

 
...další ze sekce Filtry

 

Autor článku
Voton.cz autodíly
Voton.cz je český obchod s autodíly. Obsah webu Voton.cz vychází ze zkušeností automechaniků a zákazníků e-shopu a ze znalostí expertů a odborných prodejců autodílů. Nepřesnosti nebo dotazy směřujte na info@voton.cz.

Poznejte obchod s autodíly Voton.cz

Voton.cz je český e-shop s autodíly. Na těchto stránkách získáte potřebné znalosti pro správný výběr autodílů a pro péči o své vozy. Voton.cz poskytuje co nejvíce informací pro bezpečné nakupování a výběr správných autodílů, abyste mohli učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaše vozidlo.

E-shop lze použít také jako katalog náhradních dílů pro výběr podle vozu nebo podle VIN. Získejte přehled o širokém sortimentu levných náhradních dílů na auta všech značek - filtry, brzdy, motorové oleje, díly motoru, pružiny, tlumiče, karosářské díly, výfuky, čidla, řídicí jednotky, díly převodovek, spojky, řemeny, kladky, rozvody, alternátory, autobaterie a další.

Objednané náhradní díly na auta můžete vyzvednout v prodejně v Českých Budějovicích, na výdejních místech v Písku, Jindřichově Hradci, Táboře, Českém Krumlově a Strakonicích, nebo si nechte doručit dopravcem kamkoliv v České republice.