Hlavní stránka Blog Zkušenosti - výrobce autodílů Hella - hodnocení výrobce a zkušenost s autodíly

Hella - hodnocení výrobce a zkušenost s autodíly

08. 06. 2022
|
Voton.cz autodíly
|

Hella ve zkratce

Země původu: Německo
Prvovýroba:  Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Škoda, VW, aj.
Specializace: světla, elektronika, chlazení
Zkušenost: Nadstandardní kvalita
Web: www.hella.com

Založeno v roce 1899.

Portfolio firmy lze rozdělit na divizi vývoje a výroby světel, vývoj a výrobu elektroniky a výrobu dílů pro aftermarket. 
 

Divize světlo

Zahrnuje kompletní osvětlovací techniku od elektronických součástí po kompletní světlomety. Výroba probíhá v 17 fabrikách v Německu, ČR, Slovensku, Slovinsku, Mexiku a Číně. 

 

Divize elektronika

12 výrobních fabrik je rozeseto do celého světa:  v Německu, v Rumunsku, USA, v Mexiku, Indii, v Číně, v Jižní Koreji a v Brazílii. Vývoj a výroba elektroniky do vozidel odpovídá na velkou škálu potřeb automobilek. Hella se věnuje elektronice karosérie i specifickým komponentům pro snímání, měření a řízení jednotlivých automobilových systémů. 

 

Divize aftermarket

Prvovýrobu pak doplňuje sortiment druhovýroby se zaměřením na osvětlení, elektriku, elektroniku a tepelné řízení. Zahrnuje přes 40 000 položek a Hella je tak 3. největším evropským producentem aftermarketu. Výroba probíhá v Německu, Rakousku, Rumunsku, Španělsku, Austrálii a na Filipínách.
 

Hella v ČR

Česká produkce Hella se soustředí do závodů v Mohelnici, v Ostravě a v Lošticích.

Mohelnická výroba se rozjela v roce 1994, kdy po dvou letech příprav a staveb opustily výrobní linku první výrobky pro Škodu Felicii. Od té doby se výroba a vývoj rozrostly do dnešní podoby, kdy Mohelnici pracuje více než 3500 zaměstnanců, a to jak ve výrobě, tak v technicko-vývojovém segmentu. Produktové portfolio se zaměřuje na přední a zadní světlomety.
Ostravská pobočka se věnuje vývoji. V rámci Vědecko-technologického parku Ostrava se zaměřuje na inovace předních i zadních světlometů a elektroniky. Založena byla v roce 2011.
Rozšíření do Loštice u Mohelnice jsou výsledkem rozvoje firmy. V roce 2011 tak přibyla do firmy podpůrná část týmu.

Kromě toho na českém trhu působí ještě dceřiná společnost Hella CZ. Sídlí ve Zruči nad Sázavou a má na starosti dodávky výrobků na místní trh. 
 

Zajímavosti o značce Hella

  • Jako první vyráběla světlomety H4 (od roku 1971).
  • První sériová výroba dynamicky naklápěcích světel.
 

Produktové řady a sortiment

Žárovky Hella

  • Xenon - zvýšený výkon 
  • Performance - důraz na svítivost
  • Design - pro větší nároky
  • Lifetime - důraz na delší životnost
  • High Wattage - pro profesionální řidiče
  • Standard - základní verze s důrazem na ekonomickou stránku
 

 Stěrače Hella

  • Cleantech
  • Ramínkový stěrač

Brožura v PDF a seznam dodávných stěračů podle vozidla

Autor článku
Voton.cz autodíly
Voton.cz je český obchod s autodíly. Obsah webu Voton.cz vychází ze zkušeností automechaniků a zákazníků e-shopu a ze znalostí expertů a odborných prodejců autodílů. Nepřesnosti nebo dotazy směřujte na info@voton.cz.

Poznejte obchod s autodíly Voton.cz

Voton.cz je český e-shop s autodíly. Na těchto stránkách získáte potřebné znalosti pro správný výběr autodílů a pro péči o své vozy. Voton.cz poskytuje co nejvíce informací pro bezpečné nakupování a výběr správných autodílů, abyste mohli učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaše vozidlo.

E-shop lze použít také jako katalog náhradních dílů pro výběr podle vozu nebo podle VIN. Získejte přehled o širokém sortimentu levných náhradních dílů na auta všech značek - filtry, brzdy, motorové oleje, díly motoru, pružiny, tlumiče, karosářské díly, výfuky, čidla, řídicí jednotky, díly převodovek, spojky, řemeny, kladky, rozvody, alternátory, autobaterie a další.

Objednané náhradní díly na auta můžete vyzvednout v prodejně v Českých Budějovicích, na výdejních místech v Písku, Jindřichově Hradci, Táboře, Českém Krumlově a Strakonicích, nebo si nechte doručit dopravcem kamkoliv v České republice.