Hlavní stránka Blog Zkušenosti - výrobce autodílů Meyle - hodnocení výrobce a zkušenost s náhradními díly

Meyle - hodnocení výrobce a zkušenost s náhradními díly

30. 05. 2022
|
Voton.cz autodíly
|

Meyle ve zkratce

Země původu:  Německo
Specializace: kompletní sortiment spotřebních dílů
Zkušenost: standardní kvalita

Meyle je značka, se kterou jsme začínali, a která stála u zrodu našeho e-shopu. Vděčíme jí za mnohé, a tak nás k ní váže určitá loajalita. Obecně lze říci, že Meyle zvládá pokrývat většinu běžného sorimentu, a to ve standardní kvalitě. Za rozumnou cenu rozumná kvalita. U filtrů a jiných spotřebních dílů je použití těchto výrobků bezproblémové, zdá se, že průměrná cena i průměrná kvalita zaručují spokojenost. Samozřejmě lez koupit i levněji (například filtry Denckermann nebo Kamoka), ale jde si připlatit i za kvalitnější filtry (například Mann, Bosch). 
 

Recenze Meyle dílů

Jaké produkty Meyle jsou výhodné?

Velmi dobrou zkušenost máme s podvozkovými díly Meyle - ramena, tyčky řízení, čepy, silentbloky. Velmi nízká míra reklamací v těchto produktových řadách ukazuje, že použití vhodných výrobních postupů a kvalitních materiálů se značce Meyle rozhodně vyplácí. Mezi zákazníky máme dost lidí, kteří na značku nedají dopustit a dopřávají svým vozům kompletní podvozky Meyle. 

Meyle HD - co to je?

Zvláště řadu HD (označení pro vyšší zátěž, které je odvozeno od Heavy Duty) považujeme za velmi povedenou. Ve většině případů HD řada nahrazuje a zcela vytlačuje původní "standardní řadu" výrobků. Tam, kde máte možnost výběru, doporučujeme připlatit si za HD kvalitu. Většinou je to příplatek v řádu desetikorun, ale spolehlivost a kvalita je skutečně vyšší. Rozdíly bývají viditelné na první pohled. Meyle vychází ze standardizovaných základních řad a vývojem a testováním tyto díly vylepšují. Při zachování všech dalších technických požadavků (rozměry, funkčnost) dosahují odlišnými konstrukčními vlastnostmi nebo vylepšenými materiály delší životnosti. Toto zlepšení garantují 4letou zárukou. 

 

A co se Meyle úplně nepovedlo?

Pokud bychom měli v sortimentu najít něco, kde si nejsme moc jisti, byly by to brzdové destičky a kotouče. Naše dlouhodobá zkušenost, a to jak z pohledu prodejce, tak i z pohledu uživatele, je rozpačitá. U některých brzd se totiž stávalo, že nově vyměněné součásti skřípaly. A to jakože dost. Situace se zlepšila vývojem nových materiálů v rámci řady PD. Nicméně stále máme pocit, že průměrná cena a průměrná kvalita v tomto případě skutečně platí.
Samozřejmě lze pořídit levněji - opět můžeme zmínit ještě levnější brzdy Denckermann nebo třeba Febi v podobné cenové relaci. Pokud ale jezdíte svižněji, nebo chcete sázet na jistotu, nebo prostě máte rádi kvalitu, pak doporučujeme například brzdy Brembo, Zimmermann, nebo ještě lépe Textar. Všechny tyto značky mají pověst leaderů v oboru, všechny dodávají do prvovýroby některým automobilkám a za všechny mluví minimální reklamace a perfektní zkušenosti. A ano, všechny považujeme za úplně jinou třídu, než jsou brzdy Meyle. 

Autor článku
Voton.cz autodíly
Voton.cz je český obchod s autodíly. Obsah webu Voton.cz vychází ze zkušeností automechaniků a zákazníků e-shopu a ze znalostí expertů a odborných prodejců autodílů. Nepřesnosti nebo dotazy směřujte na info@voton.cz.

Poznejte obchod s autodíly Voton.cz

Voton.cz je český e-shop s autodíly. Na těchto stránkách získáte potřebné znalosti pro správný výběr autodílů a pro péči o své vozy. Voton.cz poskytuje co nejvíce informací pro bezpečné nakupování a výběr správných autodílů, abyste mohli učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaše vozidlo.

E-shop lze použít také jako katalog náhradních dílů pro výběr podle vozu nebo podle VIN. Získejte přehled o širokém sortimentu levných náhradních dílů na auta všech značek - filtry, brzdy, motorové oleje, díly motoru, pružiny, tlumiče, karosářské díly, výfuky, čidla, řídicí jednotky, díly převodovek, spojky, řemeny, kladky, rozvody, alternátory, autobaterie a další.

Objednané náhradní díly na auta můžete vyzvednout v prodejně v Českých Budějovicích, na výdejních místech v Písku, Jindřichově Hradci, Táboře, Českém Krumlově a Strakonicích, nebo si nechte doručit dopravcem kamkoliv v České republice.