Hlavní stránka Blog Opravujeme auto Montáž výškově stavitelného podvozku

Montáž výškově stavitelného podvozku

07. 06. 2022
|
Voton.cz autodíly
|
Poměrně častým omylem zarytým hluboko pod kůží je že zvládneme všechno lépe než profesionál, a to nejlépe s horším vybavením než profesionál. Tento přežitek, vzniklý v dobách komunismu, nás nutí bouchat sádrokartony, stavět baráky, měnit kotouče, malovat pokoje a nebo montovat výškově stavitelný podvozek. Sice je to dražší, stojí to za nic, ale dali jsme to. V tomto článku se nebudeme věnovat kocourům po malování mastné stěny obýváku, ale podíváme se na výškově stavitelné podvozky.
 

Obtížnost správné montáže i pro profíky

Problematika výškově stavitelných podvozků je ještě hlubší, než běžný “montér” očekává. Nejen že je to činnost spíše nevhodná pro laika, ale i profesionálové v autoservisu s ní mívají problém. Ten vychází z toho, že jsou zvyklí sériové tlumiče instalovat špatně. Je to takový zlozvyk. Jakákoliv výměna tlumiče nebo pružiny musí být provedena s povolením všech silentbloků nápravy a novým vymezením prvků. Taktéž musí být provedena kompletní geometrie náprav


To se lehko řekne a těžko provede, respektive zaplatí. Správná montáž tlumiče by pak byla časově i peněžně nákladná a to je prostor pro šikovného českého automechanika, aby otevřel nůžky a něco tzv. ohnul. Jednoduše se prostě komponenta vymění a na víc se tak nějak kašle. 

 

Rozdíl v typu měněného podvozku

Pokud dojde k výměně sériového dílu za sériový díl, tak vznikne jen lehké pnutí, a celé se to začne jen lehce kroutit. Z pohledu řidiče se nic moc neděje. Komponenty se pouze více opotřebovávají. 
 

Když dojde k výměně za sportovní komponenty a změní se délka pružiny, poloha misky, délka pístnice a poloha oka stabilizátoru, tak nic není tam, kde bylo. Díky tomu, že není nic povolené, tak vzniknou síly. Nejslabším prvkem náprav je silentblok, a tak se síly projeví tam. Silentbloky jsou páčeny na limity svých vlastností. To způsobí tuhost, někdy i skákání podvozku. Jednoduše katastrofální vlastnosti, které správný kutil svede na výrobce podvozku. 

 
Doporučujeme vybírat si skutečné profesionály ve svém oboru, abyste předešli špatné instalaci a výmluvám na špatného výrobce podvozku. Jedním z takových profesionálů jsou VW klubáci z autoservis Děčín.

Autor článku
Voton.cz autodíly
Voton.cz je český obchod s autodíly. Obsah webu Voton.cz vychází ze zkušeností automechaniků a zákazníků e-shopu a ze znalostí expertů a odborných prodejců autodílů. Nepřesnosti nebo dotazy směřujte na info@voton.cz.

Poznejte obchod s autodíly Voton.cz

Voton.cz je český e-shop s autodíly. Na těchto stránkách získáte potřebné znalosti pro správný výběr autodílů a pro péči o své vozy. Voton.cz poskytuje co nejvíce informací pro bezpečné nakupování a výběr správných autodílů, abyste mohli učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaše vozidlo.

E-shop lze použít také jako katalog náhradních dílů pro výběr podle vozu nebo podle VIN. Získejte přehled o širokém sortimentu levných náhradních dílů na auta všech značek - filtry, brzdy, motorové oleje, díly motoru, pružiny, tlumiče, karosářské díly, výfuky, čidla, řídicí jednotky, díly převodovek, spojky, řemeny, kladky, rozvody, alternátory, autobaterie a další.

Objednané náhradní díly na auta můžete vyzvednout v prodejně v Českých Budějovicích, na výdejních místech v Písku, Jindřichově Hradci, Táboře, Českém Krumlově a Strakonicích, nebo si nechte doručit dopravcem kamkoliv v České republice.