Sportovní podvozek Octavia 2

07. 06. 2022
|
Voton.cz autodíly
|

Sportovní podvozek na Octavii 2 má základní úskalí v průměru předních tlumičů. K tomu se dostaneme později. Nejprve pojďme ukotvit základní pojmy a následně si vysvětlíme úskalí výběru sportovního podvozku pro Škodu Octavia 2
 

Pod pojmem sportovní podvozek si běžný člověk představí mnohé ať už to jsou sportovní pružiny, výškově stavitelný podvozek a nebo sportovní tlumič se sportovní pružinou. Co to tedy je? Sportovní podvozek je pouze jedna ze zmíněných variant, a to sada ze sportovních pružin a sportovních tlumičů. Tato sada má pevné snížení udané snížením pružin a k tomu odpovídající tlumiče dle TÜV certifikace. 
 

Sportovní podvozek je ideální variantou pro zákazníky preferující jízdní vlastnosti v kombinaci s komfortem. Obecnou charakteristickou vlastností sportovních certifikovaných podvozků jsou skvělé jízdní vlastnosti, a to již od velmi nízkých cen kompletů. Základním parametrem je schválení nebo-li TÜV certifikace. 
 

V čem je TÜV certifikace důležitá? 

TÜV certifikace garantuje dodržení základních vlastnosti, bezpečnosti a kvality. Paradoxně kombinace zvučných značek tlumičů i pružin není zárukou kvalitního výsledku. Zvučné komponenty nejsou schváleny pro vzájemné použití a výsledek není jakkoliv zaručen ani testován. 
 

Ideální snížení 

Sportovní podvozky jsou zpravidla dělány pro snížení 30-40 mm. Jedná se o ideální snížení k dosažení kompromisu mezi užitností vozidla / komfortem a jízdními vlastnostmi. Při tomto snížení není nutné příliš řešit nižší ET alu kola. Zmíněné snížení nepřináší problémy s dřením o lem blatníku. 
 

Průměr předního tlumiče 

Velkým problémem při koupi sportovního podvozku na Škodu Octavii 2 je průměr předního tlumiče. Škoda Octavia 2 používá přední tlumiče s průměrem těla 50 a 55 mm. Neexistuje žádná spolehlivá metoda, jak na 100% diagnostikovat průměr tlumiče podle VIN, technického průkazu atd. Nejspolehlivější metodou je vytočení předního kola a měření černého těla tlumiče, které je zasazené do těhlice. 
 

Jak se sportovní podvozek vybírá? 

S výběrem sportovního podvozku se plní mnoho polopravd a omylů. Sportovní podvozek je nutné vždy vybírat dle váhových limitů vozidla, které jsou uvedené na druhé straně velkého technického průkazu. 

Autor článku
Voton.cz autodíly
Voton.cz je český obchod s autodíly. Obsah webu Voton.cz vychází ze zkušeností automechaniků a zákazníků e-shopu a ze znalostí expertů a odborných prodejců autodílů. Nepřesnosti nebo dotazy směřujte na info@voton.cz.

Poznejte obchod s autodíly Voton.cz

Voton.cz je český e-shop s autodíly. Na těchto stránkách získáte potřebné znalosti pro správný výběr autodílů a pro péči o své vozy. Voton.cz poskytuje co nejvíce informací pro bezpečné nakupování a výběr správných autodílů, abyste mohli učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaše vozidlo.

E-shop lze použít také jako katalog náhradních dílů pro výběr podle vozu nebo podle VIN. Získejte přehled o širokém sortimentu levných náhradních dílů na auta všech značek - filtry, brzdy, motorové oleje, díly motoru, pružiny, tlumiče, karosářské díly, výfuky, čidla, řídicí jednotky, díly převodovek, spojky, řemeny, kladky, rozvody, alternátory, autobaterie a další.

Objednané náhradní díly na auta můžete vyzvednout v prodejně v Českých Budějovicích, na výdejních místech v Písku, Jindřichově Hradci, Táboře, Českém Krumlově a Strakonicích, nebo si nechte doručit dopravcem kamkoliv v České republice.