Hlavní stránka Blog Autodíly podle kategorie Světlomety a jejich čištění

Světlomety a jejich čištění

28. 02. 2023
|
Voton.cz autodíly
|

Čištění světlometu 

Čištění světel automobilu je důležité pro zajištění jejich správné funkce. Světla lze čistit měkkým hadříkem, teplou vodou a jemným čisticím prostředkem. Je důležité vyhnout se použití rozpouštědel nebo brusných prostředků, protože ty mohou poškodit plastovou čočku světla. Některré typy světlometů vyžadují funkční systém ostřiku.

Přední světlomet  

Přední světlomety jsou nejběžnějším typem světla automobilu a poskytují řidiči výhled na silnici před sebou. Jsou nastavitelné tak, aby poskytovaly širší nebo užší světelný paprsek.  

Mlhovky 

Mlhová světla se používají ke zlepšení viditelnosti v mlze nebo za špatného osvětlení. Obvykle jsou namontována nízko nad zemí a mají široký světelný paprsek.  

Blikače

Zadní světlo 

Zadní neboli koncová světla zajišťují viditelnost a signalizaci ostatním řidičům. Obvykle jsou jasně červená a jsou namontována v zadní části vozu. Brzdová světla jsou červená a jsou navržena tak, aby se rozsvítila při brzdění a signalizovala ostatním řidičům, že vůz zpomaluje.

Mlhové zadní světlo

Osvětlení SPZ

Vnitřní osvětlení


 
... další ze sekce Osvětlení 
 

Autor článku
Voton.cz autodíly
Voton.cz je český obchod s autodíly. Obsah webu Voton.cz vychází ze zkušeností automechaniků a zákazníků e-shopu a ze znalostí expertů a odborných prodejců autodílů. Nepřesnosti nebo dotazy směřujte na info@voton.cz.

Poznejte obchod s autodíly Voton.cz

Voton.cz je český e-shop s autodíly. Na těchto stránkách získáte potřebné znalosti pro správný výběr autodílů a pro péči o své vozy. Voton.cz poskytuje co nejvíce informací pro bezpečné nakupování a výběr správných autodílů, abyste mohli učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaše vozidlo.

E-shop lze použít také jako katalog náhradních dílů pro výběr podle vozu nebo podle VIN. Získejte přehled o širokém sortimentu levných náhradních dílů na auta všech značek - filtry, brzdy, motorové oleje, díly motoru, pružiny, tlumiče, karosářské díly, výfuky, čidla, řídicí jednotky, díly převodovek, spojky, řemeny, kladky, rozvody, alternátory, autobaterie a další.

Objednané náhradní díly na auta můžete vyzvednout v prodejně v Českých Budějovicích, na výdejních místech v Písku, Jindřichově Hradci, Táboře, Českém Krumlově a Strakonicích, nebo si nechte doručit dopravcem kamkoliv v České republice.