Hlavní stránka Blog Zkušenosti - výrobce autodílů Textar - hodnocení výrobce a zkušenost s brzdami

Textar - hodnocení výrobce a zkušenost s brzdami

08. 06. 2022
|

Přední výrobce brzdových destiček, vyznačujících se nadstandardní kvalitou, vysokým výkonem, bezpečností a nezaměnitelným komfortem při brzdění.
 

Historie TEXTAR

 

Značka byla založena v roce 1913 a spadá pod skupinu TMD Friction. od počátku se věnuje vývoji a výrobě brzdových destiček. Dodávala je již na první sériově vyráběna vozidla Ford T, dále pro Porsche 911 nebo VW Golf.
 

Brzdové destičky TEXTAR jsou využívané pro běžnou ale i závodní jízdu. Dnes se řadí mezi značky, nabízející největší nabídku produktů a služeb pro významné automobilky světa. V sektoru užitkových vozidel 70 % vozů vybavených bubnovými brzdami a 50 % vozidel s kotoučovými brzdami opouští výrobní linku s obložením nebo destičkami Textar.
 

Co doporučit?

  • Kompletní brzdy - brzdové destičky, kotouče, senzory opotřebení, sady na opravu, brzdové hadice, brzdové třmeny, čelisti, kapaliny, lanka, brzdové bubny, čepy, ruční brzdy, písty brzdových třmenů, posilovače brzd atd.
 

Textar ve zkratce

Země původu: Německo
Prvovýroba: 50 světlových výrobců vč. koncernů
Specializace: Brzdové destičky, kotouče, třmeny
Zkušenost: Nadstandardní kvalita
Web: www.textar.com

 

 TEXTAR má největší podíl v prvovýrobě na světě a vyrábí destičky právě pro dododavatele celých brzdových systémů jako je třeba ATE nebo TRW (Lucas)