Hlavní stránka Blog Zkušenosti - výrobce autodílů Textar - hodnocení výrobce a zkušenost s brzdami

Textar - hodnocení výrobce a zkušenost s brzdami

08. 06. 2022
|
Voton.cz autodíly
|

Přední výrobce brzdových destiček, vyznačujících se nadstandardní kvalitou, vysokým výkonem, bezpečností a nezaměnitelným komfortem při brzdění.
 

Historie TEXTAR

Značka byla založena v roce 1913 a spadá pod skupinu TMD Friction. od počátku se věnuje vývoji a výrobě brzdových destiček. Dodávala je již na první sériově vyráběna vozidla Ford T, dále pro Porsche 911 nebo VW Golf.

Brzdové destičky TEXTAR jsou využívané pro běžnou ale i závodní jízdu. Dnes se řadí mezi značky, nabízející největší nabídku produktů a služeb pro významné automobilky světa. V sektoru užitkových vozidel 70 % vozů vybavených bubnovými brzdami a 50 % vozidel s kotoučovými brzdami opouští výrobní linku s obložením nebo destičkami Textar.
 

Co doporučit?

  • Kompletní brzdy - brzdové destičky, kotouče, senzory opotřebení, sady na opravu, brzdové hadice, brzdové třmeny, čelisti, kapaliny, lanka, brzdové bubny, čepy, ruční brzdy, písty brzdových třmenů, posilovače brzd atd.
 

Textar ve zkratce

Země původu: Německo
Prvovýroba: 50 světlových výrobců vč. koncernů
Specializace: Brzdové destičky, kotouče, třmeny
Zkušenost: Nadstandardní kvalita
Web: www.textar.com

 

 TEXTAR má největší podíl v prvovýrobě na světě a vyrábí destičky právě pro dododavatele celých brzdových systémů jako je třeba ATE nebo TRW (Lucas) 
 

Prvovýroba Textar pro automobilky

Textar je německá společnost, která poskytuje automobilové díly vícero automobilkám například Škodě. Nabízí hlavně brzdové díly - brzdové destičky, kotouče, lanka ruční brzdy apod. Výroba probíhá v továrnách v Německu, Belgii, Francii a Číně.

Autor článku
Voton.cz autodíly
Voton.cz je český obchod s autodíly. Obsah webu Voton.cz vychází ze zkušeností automechaniků a zákazníků e-shopu a ze znalostí expertů a odborných prodejců autodílů. Nepřesnosti nebo dotazy směřujte na info@voton.cz.

Poznejte obchod s autodíly Voton.cz

Voton.cz je český e-shop s autodíly. Na těchto stránkách získáte potřebné znalosti pro správný výběr autodílů a pro péči o své vozy. Voton.cz poskytuje co nejvíce informací pro bezpečné nakupování a výběr správných autodílů, abyste mohli učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaše vozidlo.

E-shop lze použít také jako katalog náhradních dílů pro výběr podle vozu nebo podle VIN. Získejte přehled o širokém sortimentu levných náhradních dílů na auta všech značek - filtry, brzdy, motorové oleje, díly motoru, pružiny, tlumiče, karosářské díly, výfuky, čidla, řídicí jednotky, díly převodovek, spojky, řemeny, kladky, rozvody, alternátory, autobaterie a další.

Objednané náhradní díly na auta můžete vyzvednout v prodejně v Českých Budějovicích, na výdejních místech v Písku, Jindřichově Hradci, Táboře, Českém Krumlově a Strakonicích, nebo si nechte doručit dopravcem kamkoliv v České republice.