Hlavní stránka Blog Zkušenosti - výrobce autodílů Valeo - hodnocení výrobce a zkušenost s autodíly

Valeo - hodnocení výrobce a zkušenost s autodíly

08. 06. 2022
|
Voton.cz autodíly
|

Součástky pro osobní a nákladní dopravu, ale dokonce i zařízení pro čerpací stanice nabízí francouzská společnost VALEO. Jedná se o technicky dobře zpracované komponenty za vstřícnou cenu.

Valeo ve zkratce

Země původu:  Francie
Prvovýroba: ano
Specializace: spojky, spojkové sady, setrvačníky + chlazení, senzory, světla, alternátory, startéry, EGR ventily
Zkušenost: Nadstandardní kvalita
Web: www.valeoservice.com 
 

Prvovýroba Valeo pro automobilky 

Valeo je francouzský dodavatel autodílů a dodává Škodě systémy chlazení, spalovací motory, alternátory, elektrické systémy a další komponenty. Tyto součásti se vyrábějí ve Francii a ve Spojených státech.
 

Historie VALEO

Firma s původním názvem Société Anonyme Française du Ferodo byla založena v roce 1923 ve francouzském Saint-Ouen. Její hlavní činností byla výroba brzdových čelistí podle licence anglické společnosti Ferodo a od roku 1932 i výroba spojek. Současný název VALEO se datuje až k roku 1980.

Nyní společnost vyrábí díly, vestavěné systémy a prvky pro automobilový průmysl na základě vlastních technologických testů. Většina produkce je přímo dodávána na montážní linky značek Renault, Peugeot, Fiat, Alfa Romeo, Volkswagen, Audi, Chrysler, Daewoo a Hyundai.

Co doporučit?

Výrobce klade důraz na inovativní řešení a díky tomu jsou veškeré díly známy svou vysokou účinností, neobyčejnou kvalitou a spolehlivostí. Výrobce si rovněž zakládá na nutnosti navýšit energetickou účinnost vozidel pomocí:

  • Systému Stop-Start (automatické vypnutí motoru, když vůz na chvíli zastaví, například na semaforech – sytém umožní snížení spotřeby až o 15%).
  • LED osvětlení, které spotřebuje méně energie, a je vhodné pro denní svícení.
  • Asistenční systémy, které zajišťují bezpečnější a pohodlnější obsluhu vozu od detekce překážek až po automatické parkování.
Autor článku
Voton.cz autodíly
Voton.cz je český obchod s autodíly. Obsah webu Voton.cz vychází ze zkušeností automechaniků a zákazníků e-shopu a ze znalostí expertů a odborných prodejců autodílů. Nepřesnosti nebo dotazy směřujte na info@voton.cz.

Poznejte obchod s autodíly Voton.cz

Voton.cz je český e-shop s autodíly. Na těchto stránkách získáte potřebné znalosti pro správný výběr autodílů a pro péči o své vozy. Voton.cz poskytuje co nejvíce informací pro bezpečné nakupování a výběr správných autodílů, abyste mohli učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaše vozidlo.

E-shop lze použít také jako katalog náhradních dílů pro výběr podle vozu nebo podle VIN. Získejte přehled o širokém sortimentu levných náhradních dílů na auta všech značek - filtry, brzdy, motorové oleje, díly motoru, pružiny, tlumiče, karosářské díly, výfuky, čidla, řídicí jednotky, díly převodovek, spojky, řemeny, kladky, rozvody, alternátory, autobaterie a další.

Objednané náhradní díly na auta můžete vyzvednout v prodejně v Českých Budějovicích, na výdejních místech v Písku, Jindřichově Hradci, Táboře, Českém Krumlově a Strakonicích, nebo si nechte doručit dopravcem kamkoliv v České republice.