Hlavní stránka Blog Zkušenosti - výrobce autodílů Van Wezel - kvalita karosářských autodílů s ohledem na cenu

Van Wezel - kvalita karosářských autodílů s ohledem na cenu

31. 05. 2022
|
Voton.cz autodíly
|
Hlavní činností belgické společnosti Van Wezel Autoparts je prodej autodílů. Patří mezi největší distributory neoriginálních dílů pro trh v Evropě. Jejich krédem je kvalita a spolehlivost za vstřícné ceny.
 

Historie VAN WEZEL

V druhé polovině 20. století vznikla společnost se zaměřením na balení prodej autodílů z Taiwanu. Postupem času se zaměřila i na další dodavatele a stala se vlastníkem značek jako 

 • Equipart - plastové a kovové karosářské díly,
 • Hagus - zrcátka, 
 • HS (náhrady OE) a International Radiators (součásti chlazení motorů). 

Dnes je součástí koncernu Unipart. 

Van Wezel Autoparts je belgická společnost se sídlem v Tienen, jejíž činností je balení a prodej autodílů. Je to jeden z největších distributorů neoriginálních náhradních dílů pro automobily v Evropě. Každý autodíl se štítkem Van Wezel je kombinace kvality, spolehlivosti a za přijatelné ceny. Sklady a distribuční centra můžeme najít v Itálii, Holandsku, Rakousku, ale i České republice a Německu.

Webové stránky společnosti Van Wezel v angličtině zde
 

Kvalita Van Wezel a privátních značek

Katalog produktů zahrnuje na 28 000 položek. Vzhledem k nastavené cenové politice jde o cenově velmi výhodné náhražky originálních dílů, přičemž kvalita zůstává rozumně zachována. Firma sama se zaštiťuje informacemi, že její produkty procházejí až 5 různámi testy před samotným balením. Například u klasické karosařiny postupují při testování po výrobě:

 1. kontrola správnosti - ověření správně nalepeného štítku, vizuální kontrola barvy, kompletnosti výrobku apod.
 2. test materiálu - zejména s ohledem na záruku jakosti
 3. test laku, resp. povrchové úpravy - například tloušťka laku
 4. test bezpečnosti - výrobky musejí splňovat bezpečnostní limity automobilek, například co se týče deformačních zón
 5. test spasovatelnosti - společnost vlastní 150 různých modelových aut, na nichž testuje spasovatelnost svých výrobků

U světel samozřejmě simulují také provoz v podmínkách nebo odolnost vůči povětrnostním vlivům nebo drobným oděrkám.
 

Co od Van Wezelu doporučit?

 • Karosářské komponenty, jako jsou nárazníky, vložky podběhů, mřížky nárazníků
 • Optika pro automobily - elektrická boční zrcátka, vnitřní zrcátka, potkávací a dálková světla, mlhová i směrová světla
 • Prvky chladicího systému motoru - radiátory, kompresory, vysoušeče vzduchu, výparníky, spojky ventilátoru

 

Pozor na volbu dopravy u velké karosařiny

Při objednávání karosářských dílů zvolte odpovídající dopravu (nadrozměr jen Toptrans). Nevíte, jestli tam spadáte? Nevadí, objednávku normálně odešlete i s dopravou standardní, pokud by rozměry nebo váha přesáhly limity zvoleného přepravce, určitě se Vám ozveme po telefonu nebo mailem, abychom se s Vámi domluvili, jak díly k Vám dostat za co nejmenší cenu.

Autor článku
Voton.cz autodíly
Voton.cz je český obchod s autodíly. Obsah webu Voton.cz vychází ze zkušeností automechaniků a zákazníků e-shopu a ze znalostí expertů a odborných prodejců autodílů. Nepřesnosti nebo dotazy směřujte na info@voton.cz.

Poznejte obchod s autodíly Voton.cz

Voton.cz je český e-shop s autodíly. Na těchto stránkách získáte potřebné znalosti pro správný výběr autodílů a pro péči o své vozy. Voton.cz poskytuje co nejvíce informací pro bezpečné nakupování a výběr správných autodílů, abyste mohli učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaše vozidlo.

E-shop lze použít také jako katalog náhradních dílů pro výběr podle vozu nebo podle VIN. Získejte přehled o širokém sortimentu levných náhradních dílů na auta všech značek - filtry, brzdy, motorové oleje, díly motoru, pružiny, tlumiče, karosářské díly, výfuky, čidla, řídicí jednotky, díly převodovek, spojky, řemeny, kladky, rozvody, alternátory, autobaterie a další.

Objednané náhradní díly na auta můžete vyzvednout v prodejně v Českých Budějovicích, na výdejních místech v Písku, Jindřichově Hradci, Táboře, Českém Krumlově a Strakonicích, nebo si nechte doručit dopravcem kamkoliv v České republice.