Hlavní stránka Blog Vybíráme a nakupujeme autodíly Výškově stavitelný podvozek Škoda Felicia

Výškově stavitelný podvozek Škoda Felicia

07. 06. 2022
|
Voton.cz autodíly
|

Hledáte výškově stavitelný podvozek na Škodu Felicia? Pokud odpověď zní „ano“, tak máte skutečný problém. Škoda Felicia je již youngtimer, který je rozšířený zejména v České a Slovenské republice. V Německu je to již poměrně vzácný kousek. Trendy stavitelných podvozků a jejich výroba je řízena na základě poptávky německých zákazníků. To je důvodem proč už řadu let výškově stavitelný podvozek Škoda Felicia na trhu není. Český kutil ale má svá řešení.
 

Na tuto problematiku jsou dva pohledy a dvě řešení. Z pohledu profesionála existuje správné a méně správné řešení. 
 

Výškově stavitelný podvozek složený z komponent například VW Golf 3 

Méně správným řešením je sestavení výškově stavitelného podvozku z komponent výškově stavitelného podvozku pro jiné vozidlo. Značným omylem je to, že stavitelný podvozek VW Polo, VW Golf  je vhodný jako výškově stavitelný podvozek pro model Škoda Felicia.  Neexistuje na trhu žádný díl, který by váhovými limity vyhovoval a byl použitelný. 

 

Problémy nejčastěji realizovaných přestaveb 

Škoda Felicia používá těhlici přední nápravy do které se tlumič zasouvá. Standardní průměr těla tlumiče Škoda Felicia je cca 45mm. Tlumiče na VW Golf 1 – 3 mají na spodní části těla uchycení, takže je nelze zasunout. Evidujeme pokusy o ořezání uchycení. Tato metoda narazí na rozdílný průměr těla tlumiče. Například tlumič VW Golf 3 má větší průměr. Přední tlumič VW Golf 4 je rozdílný také svým průměrem. Pružiny VW Golf 4 jsou nevhodné svými váhovými limity. 
 

Pokud tedy shrnu boj o vytvoření vhodného předního tlumiče, tak vždy narazíte na zásadní problém. Značnou úpravou těla tlumiče / těhlice lze dosáhnout instalovatelného stavu.  Neexistuje metoda jak vyřešit problém váhových limitů a vozidlo je poměrně vysoko a tvrdé. 
 

Zadní tlumiče VW Polo / Golf s pružinami sice úchytově sedí na uchycení Škoda Felicia, ale jsou delší. Váhový limit zadní pružiny VW Polo/ Golf je rozdílný. Výsledkem takového domácího kutilství není optimální a funkční zadní náprava. 

 

Alternativou je sportovní pevný podvozek 

Relativně jednoduchou a plně bezproblémovou variantou je sportovní podvozek s pevným snížením. Stále ještě trh nabízí pevné sportovní podvozky se snížením 35/35 mm, které jsou bezproblémové k okamžité montáži bez úprav.  Tento podvozek nabízí například výrobce TATechnix. 
 

Je ke zvážení, jakou cestou se vydat. Moje doporučení za profesionální dílnu, která se zabývá snižováním vozidel je z textu poměrně jasný. Doporučujeme nedělat si zbytečné problémy přílišnou kreativitou. 

Autor článku
Voton.cz autodíly
Voton.cz je český obchod s autodíly. Obsah webu Voton.cz vychází ze zkušeností automechaniků a zákazníků e-shopu a ze znalostí expertů a odborných prodejců autodílů. Nepřesnosti nebo dotazy směřujte na info@voton.cz.

Poznejte obchod s autodíly Voton.cz

Voton.cz je český e-shop s autodíly. Na těchto stránkách získáte potřebné znalosti pro správný výběr autodílů a pro péči o své vozy. Voton.cz poskytuje co nejvíce informací pro bezpečné nakupování a výběr správných autodílů, abyste mohli učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaše vozidlo.

E-shop lze použít také jako katalog náhradních dílů pro výběr podle vozu nebo podle VIN. Získejte přehled o širokém sortimentu levných náhradních dílů na auta všech značek - filtry, brzdy, motorové oleje, díly motoru, pružiny, tlumiče, karosářské díly, výfuky, čidla, řídicí jednotky, díly převodovek, spojky, řemeny, kladky, rozvody, alternátory, autobaterie a další.

Objednané náhradní díly na auta můžete vyzvednout v prodejně v Českých Budějovicích, na výdejních místech v Písku, Jindřichově Hradci, Táboře, Českém Krumlově a Strakonicích, nebo si nechte doručit dopravcem kamkoliv v České republice.