O nás

Mapa, kde je prodejna Voton.cz autodíly

Kde nás najdete?

V ulici K. Světlé (ulice spojující Budvar a Terno), naproti Feroně. Hlavní vchod je přímo z této ulice, před prodejnou jsou 3 parkovací místa pro pohodlné zaparkování a odnesení nákupu. 
 

Firma Voton trade, s.r.o.

Firma Voton trade, s.r.o., se zabývá prodejem autodílů pro osobní vozidla a příslušenstvím. Sortiment zahrnuje originální díly, prvovýrobu i druhovýrobu napříč všemi kategoriemi a automobilovými značkami. Dodáváme motorové díly, karosařinu, servisní a spotřební díly, oleje a další provozní kapaliny, podvozkové i výfukové díly, spojky apod. V nabídce máme také vybavení pro servisy a opraváře, nářadí, speciální přípravky i spotřební materiál.

Firma sídlí v Českých Budějovicích, kde má také kamennou prodejnu a sklad. Nákup přes pult je doplněn nákupem v e-shopu Voton.cz s možností nechat si autodíly zaslat kamkoliv v České republice. V okolí Českých Budějovic pak nabízíme možnost rozvozu našimi vozy. 
 

Historie Voton.cz - od začátků z garáže po autodíly, o kterých se mluví

Firma vznikla na podzim 2011 jako malý "garážový" e-shop zaměřený na prodej autodílů.  Sortiment byl omezen výhradně na značku Meyle a automobilku BMW. Prodejem dílů přes e-shop jsme zúročili výhodné podmínky od dodavatele a know-how servisu těchto vozů. Velkým posunem bylo rozhodnutí vybudovat na Borku, odkud byl e-shop řízen, malé výdejní místo. Spolu s tím přišly i zajímavější smlouvy s novými dodavateli i s přepravci.


Změna loga Voton.cz autodíly

2017

Zásadním se ale stal rok 2017, kdy padlo rozhodnutí rozšířit firmu na všech frontách - personálně, investičně, sortimentem, e-shopově, fyzicky. Co všechno jsme změnili?

 •        nové logo
 •        nový e-shop
 •        rozšíření sortimentu na všechny značky aut (750 000 dílů v e-shopu)
 •        rozšíření nabídky OEM dílů (2 000 000 položek k objednání)
 •        zavedení rozvozů po ČB
 •        platba kartou ve výdejním místě na provozovně
 •        rozšíření nabídky přepravců o Zásilkovnu

 

2018

V roce 2018 přišla další velká změna. Otevřeli jsme první pořádnou prodejnu autodílů přímo v Českých Budějovicích, v ulici Karoliny Světlé, mezi Ternem a Budvarem. Naplnili jsme nový sklad až po střechu, přibrali pár nových pracovních sil, přikoupili další rozvozová auta. Dojednali jsme další rozšiřování sortimentu, včetně karosářských dílů a olejů.     
 


2019

Růst firmy během celého roku se promítá ve všech aspektech:

 • máme více zaměstnanců, na prodejně i ve skladu,
 • rozšiřujeme vozový park, prodlužujeme závozové trasy až do Jindřichova Hradce, Veselí nad Lužnicí,
 • navyšujeme skladové zásoby,
 • opět skupujeme další várky originálních dílů z autorizovaných servisů,
 • rozšiřujeme sortiment o další značky, například oleje Eurol, které si hýčkáme na skladě
 • navyšujeme rozpočet pro marketingový plán, 
 • a hlavně na sklonku roku výrazně rozšiřujeme prodejní prostory.

Kromě toho si úspěšně projdeme také pár kontrolami od úřadů, pousmějeme se nad pár pokusy o pomluvy od konkurence a vyřešíme pár dlouhodobějších provozních záležitostí. 

2020

Koronavirová krize zasáhla i trh s autodíly. Na jaře 2020 jsme preventivně uzavřeli prodejnu a fungovali primárně jen na přepravě nebo na vlastních rozvozech. Pro naše českobudějovické zákazníky jsme vymysleli speciální výdejní šuplík, kterým jsme vydávali objednávky na naší prodejně. A dostali jsme se s ním i na stránky místního tisku. Po uvolnění opatření jsme najeli zpět do běžného tempa. Objemy prodejů stabilně rostou. 

Novinky, které jsme letos představili: 

 • úprava prodejní plochy a provozního zázemí - zdvojnásobení skladových i prodejních prostor
 • modernizace vybavení prodejny
 • spuštění projektu Výdejní místo Voton.cz v okolních okresních městech
 • rozšíření rozvozových tras a posílení počtu rozvozových vozidel
 • spuštění zakázkové výroby potisku SPZ
 • rozšíření sortimentu o výrobky Würth
 • ve spolupráci s českobudějovickou Drbnou s námi mohli soutěžící ve velké letní soutěži Najdi u Voton vyhrát 30 cen

Letos jsme také ustáli násilné vyloupení prodejny i další namátkové kontroly úřadů.  

2021

I přes koronavirová opatření rozšiřujeme sortiment i dosah. Máme kromě prodejny 4 výdejní místa ve větších městech Jihočeského kraje

Konkurenci se nelíbí, že jim lezeme do zelí, a tlačí na naše společné zákazníky, aby odmítali díly dovážené našimi dodávkami. A tak zcela proti marketingovému pravidlu strháváme polepy z rozvozových aut a rozvážíme díly inkognito těm, kteří ví, že u nás mohou objednat kdykoliv levněji a bez nátlaku rámcové smlouvy.

Pipláme si skladové zásoby i skladový systém a připravujeme se na další velký posun, který nás čeká příští rok. 

 

2022

Měníme řešení e-shopu a na něj navázaný skladový a účetní systém. Posouváme se k řešení, jaké používají i ty největší autodílařské distribuční firmy v Evropě. Má to spoustu porodních bolestí, ale otevírají se nové cesty, kam můžeme vykročit. 

Připravujeme se na další rozvoj, který nová platforma bude umožňovat. 

Jsme v situaci, kdy jsme rosteme tak, že jsme personálně na hraně provozních kapacit - rozjíždíme tedy nábor nových zaměstnanců.  

 Přehled současného sortimentu

V prodejně a na e-shopu Voton.cz můžete objednat a zakoupit: 

 • Náhradní díly většiny značek na trhu. Sortiment pokrývá všechny cenové kategorie dílů - od levných náhrad přes optimální střed až po prémiové značky a prvovýrobu.
 • Karosářské díly. Jsme schopni dodat karosářské díly v rozsahu uceleného sortimentu ACI.
 • Oleje a provozní kapaliny. Jsme certifikovaným partnerem distribuce Castrol v ČR, dále nabízíme oleje Shell, Mobil, levnější oleje Dexoll nebo originální oleje (VAG, BMW, Opel, Ford aj.). 
 • Originální díly. Spolupracujeme s obchodními partnery některých značek a dodáváme kompletní sortiment originálních dílů z české distribuce. Patří sem například Škoda, Volkswagen, Seat, Mazda, BMW, Opel, Ford, Kia aj. 
 • Výprodej originálních dílů ze skladu. Vykupujeme sklady po zrušených autorizovaných servisech nebo po restrukturalizaci skladů. Pro některé značky tak máme k dispozici nové originální díly za naprosto bezkonkurenční cenu. Mnohdy jde o díly, které již nejsou standardně k zakoupení u prodejců. Týká se to především BMW, dále pak Ford, Opel, Chevrolet, Daewoo. 
 • Univerzální díly a příslušenství. Od autobaterií přes výfukových trubek až po pojistky.
 • Aditiva i ucelené řady autokosmetiky. Mezi nejoblíbenější patří Sheron, Zollex, Sonax, Liqui Moly, HB Body, Petronas, K2, Cinol aj. 
 • Nářadí a vybavení servisů. Dodáváme kompletní vybavení servisu, autodílny, garáže - od zdviže přes basy s nářadím až po rukavice. Prodáváme také specializované nářadí, přístroje a přípravky určené pro specifické servisní úkony.
 

 Za co jsme rádi?

Za dlouhodobě vysoké hodnocení od našich zákazníků.
Třeba na Heuréce máme od zákazníků téměř nebo úplně 100% hodnocení. Můžete se mrknout.

Za zpětnou vazbu těch, kdo k nám chodí vyzvedávat díly. 
Za kritiku i pochvalu, protože obojí nás neustále posouvá dopředu, směrem s potřebám Vás, našich zákazníků. 

Za tu atmosféru, kterou se nám daří v prodejně a na skladě držet. 
Za holky i za kluky, kteří s námi sdílí radost z každé doručené zásilky i každého zákazníka, který z prodejny odchází spokojený. 

Za to, že jsme našli tu správnou marži, kdy jsou s cenou spokojeny obě strany - prodávající i kupující.
(Jako jasně, kupující by ještě zlevnil, prodávající zdražil :-))

Za to, že pro naše dodavatele i pro přepravce jsme seriózním partnerem
díky čemuž můžeme zákazníkům nabízet dobré podmínky pro jejich podnikání, zejména v oblasti vracení nepoužitých dílů, reklamací a poradenství. 


 

Co byste chtěli udělat dál? Mrknout na náhradní díly?
Škoda
Ford
Volkswagen
Peugeot
Mercedes
Citroën
Další značky aut vyberte zde
 

Voton.cz je e-shop s nejlevnějšími náhradními díly v regionu

 • Nemusíte mít IČ.
 • Nemusíte se zavazovat k odběrům.
 • Nemusíte se registrovat.

Levné značkové oleje - Díky menším maržím a jiné cenové politice nakoupíte certifikované oleje za lepší ceny než u běžných kamenných podejců. Levné značkové oleje zde
Výprodej originálních dílů BMW - Rozprodáváme skladové zásoby ze zrušených nebo restrukturalizovaných skladů autorizovaných servisů. Výprodejové díly jsou nové, a přitom za bezkonkurenční ceny. Výprodej originálních dílů BMW zde
Kompletní vybavení autodílny - Spotřební materiál i specifické nářadí pro provoz autoservisu i hobby kutily. Kompletní vybavení autodílny zde
 
 

Jak správně vybrat autosoučástky?

Nakupuji přes e-shop

 • Vyhledejte správnou kategorii Vašeho vozu. Pokud si nepamatujete označení vozidla, motorizace nebo označení motoru, najdete tyto informace ve velkém techničáku.
 • Do poznámky k objednávce napište VIN kód vozu (najdete v techničáku). Při zpracovávání Vaší objednávky ověříme, jestli jste autosoučástky vybrali skutečně dobře. Pokud ano, rovnou je pro Vás začneme kompletovat a připravovat k odeslání nebo odběru. Pokud ne, napíšeme Vám nebo zavoláme, a navrhneme správné varianty dílů, které jste vybrali.
 • U většiny dílů v nabídce najdete na stránce popisu dole znaky automobilek. Při rozkliknutí se zobrazí všechny motorizace, na které by měl díl pasovat.
 • Pokud umíte dohledat originální číslo dílu, nebo znáte číslo dílu, které z vozu vyndaváte, zadejte číslo do vyhledávacího políčka nahoře na stránce. E-shop vypíše všechny alternativy, které k tomuto dílu jsou dostupné.

Nakupuji na prodejně 

 • Platí totéž, co v předchozím odstavci. Navíc máte možnost se zeptat osobně přímo na prodejně, nebo zavolat.
 • Pokud můžete, přineste i díl, který potřebujete vyměnit, s sebou. Můžeme na prodejně přímo porovnat, jestli je nový díl totožný.

 

Kde nás najdete? 

Sídlíme v ulici Karolíny Světlé (spojuje Budvar a Terno) v Českých Budějovicích, v areálu K2. Nemusíte vjíždět do areálu, hned z hlavní ulice vedle vchodu máme pro Vás 3 parkovací místa. Na mapách v odkazech najdete přímo označené místo naší prodejny.
 
Mapa Google zde
 
Mapa Seznam zde