Hlavní stránka Blog Autodíly podle kategorie Chladicí systém automobilu

Chladicí systém automobilu

28. 02. 2023
|
Voton.cz autodíly
|
  • Chladič motoru - Chladič motoru je součást vozidla, která pomáhá regulovat teplotu motoru tím, že z něj odebírá teplo a vyzařuje ho pryč z motorové soustavy.
  • Vodní čerpadlo - Vodní čerpadlo je součástí chladicího systému automobilu. Hlavní funkcí vodního čerpadla je prohánět chladicí kapalinu motorem, aby se zabránilo jeho přehřátí. Vodní čerpadlo se skládá ze skříně s oběžným kolem namontovaným na hřídeli a z vrtule, která je poháněna hnacím řemenem. Vodní čerpadlo musí být vyrobeno z kvalitních materiálů a mít správný tvar těla, těsnění a typ ložiska na hřídeli. Pokud je vodní čerpadlo poškozené nebo nefunguje správně, může to vést k přehřátí motoru a jeho poškození. V takovém případě je nutné vodní čerpadlo vyměnit.

... další ze sekce Chlazení

 

Autor článku
Voton.cz autodíly
Voton.cz je český obchod s autodíly. Obsah webu Voton.cz vychází ze zkušeností automechaniků a zákazníků e-shopu a ze znalostí expertů a odborných prodejců autodílů. Nepřesnosti nebo dotazy směřujte na info@voton.cz.

Poznejte obchod s autodíly Voton.cz

Voton.cz je český e-shop s autodíly. Na těchto stránkách získáte potřebné znalosti pro správný výběr autodílů a pro péči o své vozy. Voton.cz poskytuje co nejvíce informací pro bezpečné nakupování a výběr správných autodílů, abyste mohli učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaše vozidlo.

E-shop lze použít také jako katalog náhradních dílů pro výběr podle vozu nebo podle VIN. Získejte přehled o širokém sortimentu levných náhradních dílů na auta všech značek - filtry, brzdy, motorové oleje, díly motoru, pružiny, tlumiče, karosářské díly, výfuky, čidla, řídicí jednotky, díly převodovek, spojky, řemeny, kladky, rozvody, alternátory, autobaterie a další.

Objednané náhradní díly na auta můžete vyzvednout v prodejně v Českých Budějovicích, na výdejních místech v Písku, Jindřichově Hradci, Táboře, Českém Krumlově a Strakonicích, nebo si nechte doručit dopravcem kamkoliv v České republice.