Hlavní stránka Blog Zkušenosti - výrobce autodílů Denso - hodnocení výrobce a zkušenost s autodíly

Denso - hodnocení výrobce a zkušenost s autodíly

08. 06. 2022
|
Voton.cz autodíly
|

Denso ve zkratce

Země původu: Japonsko / Nizozemí
Prvovýroba:  Ford, Fiat, Toyota, Lexus, Honda, Nissan, Porsche, Seat, VW, Audi, Mercedes, Škoda, Suzuki aj.
Specializace: chlazení, klimatizace
Zkušenost: Nadstandardní kvalita
Web: www.denso.com
 

Založeno: 1949. Patří do koncernu Toyoty.

 

Sortiment a produktové řady

Servis a údržba:

 • zapalovací svíčky
 • filtry
 • stěrače

Náhradní díly:

 • startéry
 • alternátory
 • kompresory
 • palivová čerpadla
 • senzory
 • chladiče, kondenzátory

 

Zapalovací svíčky Denso

Iridium Power - Díky extrémně malému průměru iridiového hrotu (0,4 mm) a díky elektrodě ve tvaru U snižují svíčky Denso Iridium Power potřebu napětí, zlepšují přesnost a spolehlivost přeskočení jiskry a zlepšují účinnost zapálení. Výsledkem je zlepšení akcelerace a krouticího momentu oproti standardním svíčkám. Produktová řada pokrývá většinu evropských i japonských modelů aut.
Iridium Tough - Vyšší řada svíček s jemným iridiovým hrotem (0,4 mm) a platinovou vnější elektrodou pro delší životnost i při vysoké zátěži.
Iridium Racing - Top řada iridiových svíček, která kombinuje iridiový hrot s 0,8mm celoplatinovou vnější elektrodou a masivní izolační ochranou. Tvar vnější elektrody (rovné, bez ohybu) odpovídá potřebě vydržet co nejvyšší teploty a zátěž.
Iridium Plus - Svíčky určené primárně pro LPG s vyšší izolační schopností.
Nickel TT, Iridium TT, Platinum TT - svíčky s technologií Twin-Tip mají vnější elektrodu zakončenou malou válcovou jehlou o podobném průměru jako elektroda vnitřní. Díky tomu vnější elektroda snadněji pracuje s odvodem tepla, protože zapálená směs má více prostoru pro rozšíření mimo jiskřiště.

Více o svíčkách Denso v PDF manuálu (v angličtině). Najdete tam všechny informace o jednotlivých produktech, o problémech a jejich řešení, o správném výběru svíčky i o inovovaném iridiovém hrotu Denso.

Přečtěte si také náš seriál článků o správném výběru svíček
 

Prvovýroba Denso pro automobilky 

Denso je japonský výrobce autodílů a poskytuje Škodě komponenty pro motorovou skřín (zejména filtry), topení, chlazení, brzdy a elektroniku vozu. Tyto součásti se vyrábějí ve společnostech Denso po celém světě – Japonsko, USA, Evropa atd.
 

Denso v ČR

Český výrobní závod dodává na trh pod značkou Denso klimatizační jednotky do aut od roku 2001. 
Denně se v závodě v LIberci na téměř 70 000 m2 vyrobí 13 000 kusů. 
První klimatizační jednotky, které se zde začaly vyrábět sériově, putovaly do koncernu VW. 
Sortiment vyráběný v Liberci zarhnuje:

 • Klimatizační jednotky
 • Tepelné výměníky, kondenzátory, výparníky, chladiče
 • Řemenice

Web: www.denso.cz

Autor článku
Voton.cz autodíly
Voton.cz je český obchod s autodíly. Obsah webu Voton.cz vychází ze zkušeností automechaniků a zákazníků e-shopu a ze znalostí expertů a odborných prodejců autodílů. Nepřesnosti nebo dotazy směřujte na info@voton.cz.

Poznejte obchod s autodíly Voton.cz

Voton.cz je český e-shop s autodíly. Na těchto stránkách získáte potřebné znalosti pro správný výběr autodílů a pro péči o své vozy. Voton.cz poskytuje co nejvíce informací pro bezpečné nakupování a výběr správných autodílů, abyste mohli učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaše vozidlo.

E-shop lze použít také jako katalog náhradních dílů pro výběr podle vozu nebo podle VIN. Získejte přehled o širokém sortimentu levných náhradních dílů na auta všech značek - filtry, brzdy, motorové oleje, díly motoru, pružiny, tlumiče, karosářské díly, výfuky, čidla, řídicí jednotky, díly převodovek, spojky, řemeny, kladky, rozvody, alternátory, autobaterie a další.

Objednané náhradní díly na auta můžete vyzvednout v prodejně v Českých Budějovicích, na výdejních místech v Písku, Jindřichově Hradci, Táboře, Českém Krumlově a Strakonicích, nebo si nechte doručit dopravcem kamkoliv v České republice.