Hlavní stránka Blog Zkušenosti - výrobce autodílů Náhradní díly Bosch - zkušenost s autodíly

Náhradní díly Bosch - zkušenost s autodíly

08. 06. 2022
|
Voton.cz autodíly
|

Náhradní díly značky Bosch patří dlouhodobě k top kvalitním produktům v našem e-shopu. Na rozdíl od většiny ostatních značek se velmi spolehlivá kvalita vztahuje na celý sortiment, ne jen na některou vlajkovou produktovou řadu.

Například u Meyle v případě produktů zaměřených na podvozky - ramena, čepy, silentbloky, tyčky stabilizátoru apod., zejména v HD verzi, je kvalita skutečně prémiová a takové zboží velmi rádi a s pocitem dobře doporučeného zboží prodáváme, u díly například z řady senzorů nebo brzd se snažíme doporučit spíše jinou značku. Není to důsledkem ani tak diletantství, spíše zaměřením značky. Meyle se prostě zaměřuje na podvozkové díly a je v tom dobrá.

Zpět ke značce Bosch - ať se podíváte na jakoukoliv produktovou řadu, nevíme o žádné, kde by to pokulhávalo. Dlouhodobě zaznamenáváme minimální reklamovatelnost všeho - od filtrů přes brzdy nebo senzory až po Bosch nářadí.

Dalším důkazem, proč si na kvalitu Bosch můžete vsadit, je fakt, že spolupracuje s automobilkami po celém světě a dodává jim autodíly jako prvovýrobce přímo pro nové vozy. (Jaký je rozdíl mezi originálním dílem a prvovýrobou jsme popsali tady)


 

Zkušenosti s náhradními díly Bosch

Jsou ale produktové řady, kde boschácká kvalita vyniká a kterou z letitých zkušeností s prodejem autodílů můžeme zmínit. Vždy bereme v potaz míru vratkovosti, oblíbenost u zákazníků, zpětnou vazbu od uživatelů a expertízu z reálných zkušeností s autoservisováním

 

Stěrače Bosch

Nabídka stěračů Bosch se vyznačuje třemi okolnostmi, které vynikají nad většinou konkurence: 

  1. Dodávka do automobilek - Stěrače Bosch jsou dlouhodobě montovány do nových vozů jako OEM díly. I v distribuci náhradních dílů v aftermarketu tak najdete výrobky se srovnatelnou kvalitou. Víme, že to neplatí absolutně, ale s velkou mírou pravděpodobnosti je takový to díl stejně kvalitní jako ten označený logem automobilky, jen výrazně levnější. 
  2. Nabídka univerzálů i stěračů na míru modelu vozu - I my máme rádi univerzální sady stěračů a není nic jednoduššího, než změřit délku stěrače, překontrolovat uchycení a koupit jakoukoliv sadu, která odpovídá. Co ale u Bosche dělá ze stěračů premianty, je výroba stěračů vyrobených a určených přímo pro konkrétní modely aut, tedy i s přihlédnutím k drobnostem v zaoblení čelního skla nebo specifikům v uchycení. 
  3. Stěrače i pro vyjímečné případy - Stále ještě jsou uchycení, která se v univerzálech najít nedají, a které Bosch pokrývá.


Kvalitativně i rozsahově podobné jsou také výrobky značky Valeo. Zkušenosti s nimi máme srovnatelně dobré. 


Nevýhodou je ale vyšší cena, a to v některých případech citelně vyšší, než univerzální stěrače. 

 

Brzdy Bosch

Zkušenosti s brzdami Bosch jsou co se týče reklamovanosti poměrně pozitivní, nicméně na diskuzních fórech se dočtete o možném rychlejším opotřebovávání nebo o dalších problémech spojených s instalací. Je pravda, že brzdy v rámci značky Bosch jsou spíše doplňovým spotřebním zboží. Zatímco u dílů motorových a elektronických bychom u doporučení neváhali ani chvilku, ostatně značka Bosch v tomto případě patří ke špičce v oboru, u brzdových destiček a kotoučů se pravděpodobně vyplatí v této cenové kategorii sáhnout po výrobcích specializovaných na tyto produkty, například ATE, Jurid, Zimmermann, nebo prémiové řady menších výrobců jako Quaro. 

 

Další zajímavé produktové řady

Vstřikovače Bosch
Filtry Bosch
 

Nářadí Bosch - kategorie sama pro sebe

(připravujeme)
 

Bosch ve zkratce

Země původu: Německo
Prvovýroba: ano
Specializace: zapalovací, žhavicí, startovací, elektrické systémy, světla
Zkušenost: Nadstandardní kvalita
Web: www.bosch.cz

 

Autor článku
Voton.cz autodíly
Voton.cz je firma zabývající se prodejem autodílů v České republice. Obsah webu Voton.cz vychází ze znalostí a zkušeností firemního týmu - zkušenosti automechaniků, znalosti prodejců autodílů, zkušenosti zákazníků e-shopu a jazykové dovednosti market

Poznejte obchod s autodíly Voton.cz

Voton.cz je český e-shop s autodíly. Na těchto stránkách získáte potřebné znalosti pro správný výběr autodílů a pro péči o své vozy. Voton.cz poskytuje co nejvíce informací pro bezpečné nakupování a výběr správných autodílů, abyste mohli učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaše vozidlo.

E-shop lze použít také jako katalog náhradních dílů pro výběr podle vozu nebo podle VIN. Získejte přehled o širokém sortimentu levných náhradních dílů na auta všech značek - filtry, brzdy, motorové oleje, díly motoru, pružiny, tlumiče, karosářské díly, výfuky, čidla, řídicí jednotky, díly převodovek, spojky, řemeny, kladky, rozvody, alternátory, autobaterie a další.

Objednané náhradní díly na auta můžete vyzvednout v prodejně v Českých Budějovicích, na výdejních místech v Písku, Jindřichově Hradci, Táboře, Českém Krumlově, nebo si nechte doručit dopravcem kamkoliv v České republice.